Otevřít menu

Na úvodní stranu Obecní knihovna Košťálov

Návštěv :
Celkem : 13006
Týden : 16
Dnes : 0

Vítáme Vás na stránkách 

Obecní knihovny Košťálov

Katalog knih

Spuštěn nový katalog :-)

 

Otevírací doba: 

středa: 13. 30 - 18. 00

 

knihovna_web.jpg


 Citát měsíce:

 "Logika tě dostane z bodu A do bodu B. Fantazie tě dostane kamkoliv." Albert Einstein


 

„Nejhezčí ozdobou člověka je úsměv."

 

....nechte se unášet literárními světy... 

 


Pranostiky:

Co srpen nedovařil, září nedosmaží.

Září víno vaří a co nedovaří, říjen dopeče.

Pěkné růže v zahrádkách věští pěkný podzimek a pozdní zimu.

Teplé září – říjen se mračí.

Podzim bohatý na mlhu věští v zimě mnoho sněhu.

Září, na léto jde stáří.

 


Noticky:

 

 Naše knihovna byla oceněna titulem "NEJLEPŠÍ KNIHOVNA LIBERECKÉHO KRAJE"  za rok 2018

/foto z udělování ve fotogalerii/


Pasování prvňáčků: 

malyctenar_030621_14.jpg

 

Ve fotogalerii jsou fotografie z "Pasování prvňáčků" na čtenáře.

Aby se prvňáčci stali  čtenáři, museli prokázat, že umí číst. Všichni zkouškou prošli a zároveň podepsali "Slib čtenáře". Vše dobře dopadlo a  každý dostal Pamětní list, knihu a svůj průkaz do knihovny...


Naše stránky aktualizované:

nová záložka: Moje tipyknihovník /knihovnice/- kde najdtete mnoho inspirací na čtení.

→ nové anketní otázky - o čtení a čtenářství 

 


Časopis Reflex: pro Vás nově k zapůjčení.


 

Záložka - vlevo - Odkazy:

E -knihy zdarma: https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni

 


Betlémy v knihovně:

Po roce opět výstava různorodých BETLÉMŮ. Návštřěvníci si je mohli prohlédnout během celého adventního období a načerpat vánoční atmosféru. Tradičně ji také navštívili děti z místní mateřské školy. Foto ve fotogalerii.

img_20191127_174216.jpg


Jarmark v knihovně:

Lepší zahájení adventu jsme si v knihově ani nemohli přát :-) V Košťálově se stalo tradicí v sobotu před  1. adventní nedělí  SLAVNOSTNÍ ROZSVĚCENÍ STROMU A JARMARK na náměstí. V tento den se také mimořádně otevírá Obecní knihovna a je zde pro návštěvníky připraven adventní program :-) s občerstvením....Zdobení perníčků, křížovky, hádanky, kvízy, VÁNOČNÍ LOTERIE o ceny a hlavně ....Čtení vánočního příběhu, pohádky, kterou letos přečetl dobrovolník....pan Kmínek, který svým poutavým přednesem zaujal všechny přítomné....za což ještě jednou děkujeme :-) Foto ve fotogalerii.


banat_kostalov.jpg

Beseda z Rumunska a Srbska - cestovatel P. Chlum

I přes "aprílové říjnové" počasí přišli diváci na besedu o českých vesnicích na březích Dunaje. Vyprávění a promítání P. Chluma bylo opět velmi zajímavé, dobrodružné a těšíme se již nyní na příště  :-)

 


tenari_2019.jpg

2. Pasování prvňáčků na čtenáře

 Koncem června proběhl 2. ročník "Pasování na čtenáře". Kdy žáci 1. třídy ZŠ Košťálov přišli do knihovny, kde dokázali, že umí číst - každý přečetl úryvek z knihy. Svým podpisem odsouhlasili slib čtenáře....tímto byli pasováni na čtenáře za účasti p. ředitele ZŠ, paní učitelky, pana místostarosty a knihovnice. Každý si odnesl svůj ČTENÁŘSKÝ PRŮKAZ, knihu, pamětní list... Foto ve fotogalerii.


Březen měsíc čtenářů: jsme v knihovně oslavili s nejmladšími našimi stálými čtenáři, a to s dětmi z mateřské školy Košťálov. V pondělí 18. 3. si děti  přišly půjčit knihy, které mají nejraději a líbili se jim, aby si mohly společně vytvořit kreslený "Čtenářský deníček". Přečetli jsme si pohádku na přání a mnoho legrace jsme společně zažili při četbě knihy "Vtipy pro děti", jelikož s úsměvem jde všechno lépe :-) Foto ve fotogalerii.


Tři králové: milou návštěvu jsme v knihovně přivítali ve středu 9. 1. 2019. Poprvé v historii nás navštívili TŘI KRÁLOVÉ - zazpívali, koledovali,  potěšili :-)

3_kralove.jpg

 


 

 Oslava významného výročí - 100 let naší republiky

Do interaktivního projektu "Jak se žilo před 100 lety" se zapojili všichni žáci ZŠ Košťálov. Každý žák 5. třídy  vypracoval práci na toto téma. Ve čtvrtek 25. 10. 2018 jsme se sešli v knihovně, poslechli jsme si příběhy spolužáků, děti si  vyzkoušely své znalosti v naučném kvízu. Ke 100. výročí naší republiky děti napsaly svá přání: ...."dobré lidi", ...."aby lidé neválčili", ...."štěstí, zdraví, mír...." Pro každého byla připravena malá odměna a pamětní list. Práce dětí zachováme pro další generace ve fotoknize. Foto ve fotogalerii.


 

 1. Pasování prvňáčků na čtenáře

 Koncem června proběhl 1. ročník "Pasování na čtenáře". Kdy žáci 1. třídy ZŠ Košťálov přišli do knihovny, kde dokázali, že umí číst - každý přečetl úryvek z knihy. Svým podpisem odsouhlasili slib čtenáře....tímto byli pasováni na
čtenáře za účasti p. ředitele ZŠ, paní učitelky, pana místostarosty a knihovnice. Každý si odnesl svůj ČTENÁŘSKÝ PRŮKAZ, knihu, pamětní list... Foto ve fotogalerii.


  

 

 Týden v jiných časech... OBRÁZEK : 20180312_090648.jpg

Interaktivní program pro žáky ZŠ Košťálov na téma "Jak se žilo před 100 lety. Jaká byla škola před 100 lety"byl připraven v týdnu od 12. 3. do 16. 3. Žáci si vyzkoušeli psaní inkoustem a perem, luštili jsme naučnou křížovku, sestavovali jsme obrázky s dobovou tématikou, hledali ve starých knihách....Povídali jsme si co bylo jinak, než dnes. Foto ve fotogalerii.

 


 

 Slavnostní vyhodnocení soutěže "Můj kamarád" 

Odpoledne plné kamarádů – 27. 6. 2017. Po celé odpoledne četli děti ze 3., 4., a 5. třídy ZŠ Košťálov své práce na téma                          

„Můj kamarád".

OBRÁZEK : kamaradi.jpg

Celkem se zúčastnilo 51 dětí, a tak jsme tedy poznali i 51 kamarádů, se kterými je nejen legrace a spousta zábavy...a hlavně máme je rádi.

Každý „spisovatel" si odnesl „Pamětní list" a drobnost na památku.

Poděkování patří také M. Havlikovi za fotografie, které jsou ve fotogalerii.


 

Beseda s výtvarnicí Věrou Jandourkovou 

Neobyčejné setkání se uskutečnilo v pátek 7. 4. 2017 odpoledne. Celá knihovna se zaplnila posluchači, aby si vyslechli povídání výtvarnice - rodačky z Košťálova Věry Jandourkové. Příběh unikátní knihy Malý princ byl velkým lákadlem pro návštěvníky besedy, jak se OBRÁZEK : beseda_vera_jandourkova.jpgoriginál po 50 letech dočkal vydání. Neméně zajímavé bylo i další vyprávění o tvorbě výtvarnice a jejím vlastním uměleckém světě. Na závěr proběhla autogramiáda, kdy autorka zájemcům napsala originální věnování. Foto z akce je ve fotogalerii.


 

Žáci naší školy si prohlédli Husovy stopy

V březnu - měsíci čtenářů navštívili knihovnu všichni žáci ZŠ 

OBRÁZEK : na_web.jpg

Košťálov. Žáci si prohlédli stopy, vybrali si tu "svoji" stopu, která jim byla nejbližší. Hledali jsme příklady hodnot v současnosti, děti uváděly krásné příklady. Pro žáky 4. a 5. třídy byla připravena
interaktivní hra, vědomostně - zábavný test "Husovi na stopě". Ve tvořivé dílně si žáci vyrobili "své" stopy, hledali správnou cestu v bludišti. Závěrem dal každý hlas jedné stopě - vítězí LÁSKA a RADOST. ... a na jakou stopu byste se postavili Vy?

Foto ve fotogalerii.


 

OBRÁZEK : hus2.jpg

Husovy stopy: do roku 2017 vstupujeme v knihovně po stopách Jana Huse. Jan Hus se stal jedním z největších Čechů všech dob. Jeho životní příklad po staletí inspiruje k následování. Hus po sobě 

zanechal stopy. Tyto stopy – hodnoty – nám v české zemi leží pod nohama, a my je můžeme přehlížet, ale zde stále jsou. Můžeme je také pošlapat tím, že jimi v srdci pohrdneme kvůli tomu, že jsou příliš staré a do dnešní doby se nehodí. Nebo se k těmto hodnotám můžeme přihlásit a postavit se na ně tím, že jim uvěříme a začneme je následovat svým každodenním životem. Více na: www.husovystopy.cz

Přijďte se inspirovat :-)


 

Klenot skrytý přes padesát let

Naše rodačka Věra Janďourková v sedmnácti letech ručně přepsala a ilustrovala knihu Malý princ. To se stalo před padesáti

OBRÁZEK : vera_jandourkova.jpeg

 lety. Její rukopis až teď objevil jeden nakladatel a vznikla tak velmi

neobvyklá knížka. Originál má Věra Jandourková stále schovaný v truhle.

Tuto originální knihu si již nyní můžete u nás zapůjčit.

 

 


Naše  úspěchy:

Smile

 

 Získali jsme titul Nejlepší knihovnu Libereckého kraje 2018

OBRÁZEK : diplom_3.jpg

 


 

Nominace do soutěže o Nejlepší knihovnu Libereckého kraje 2014

 

OBRÁZEK : scan_pic0003.jpg

 


 

Soutěž ROZKVETLÁ KNIHOVNA 2013

naše knihovna se umístila na 4. místě ze 70 nominovaných knihoven !

 

OBRÁZEK : img_4348.jpgOBRÁZEK : img_4298.jpg

více zde:

 


 

Cena: KNIHOVNA ROKU 2012 

   Ve čtvrtek 4. 10. 2012 v  Zrcadlové kapli Klementina nám ministryně kultury Alena Hanáková předala zvláštní ocenění a diplom Cena Knihovna roku 2012 v kategorii základní knihovna. 2. místo ze 13 nominovaných knihoven z celé ČR. Máme velikou radost a děkujeme. Foto ve fotogalerii.

 

 


 

Nominace Knihovník / Knihovnice  Libereckého kraje roku 2012

 


Cena KNIHOVNA ROKU 2005:

V říjnu 2005  získala naše knihovna poprvé titul: KNIHOVNA ROKU 2005. Umístila se na

5. místě z 12 nominovaných knihoven z celé ČR.

Více zde:

 

 

OBRÁZEK : dsc04241.jpg

 

 

 

email: knihovna@kostalov.cz

Nabízíme knihy, časopisy, pohodu....

Knihovna se nachází v přízemí Obecního úřadu.

Knihovnice Lenka Havlová.

Těším se na Vaší návštěvu!