Otevřít menu

Na úvodní stranu Obecní knihovna Košťálov

Návštěv :
Celkem : 9491
Týden : 24
Dnes : 2

Předškoláci:

Zábavné učení: http://alik.idnes.cz/ viz záložka odkazy

 

Knihovnice doporučuje :-)

 

 

 

 


 

OBRÁZEK : vsichni_pisou_o_zviratkach.jpgZuzana Špůrová: Všichni píšou o zvířátkách

"Všichni píšou o zvířátkách, každý jinak, tak to je... Při čtení vám vlezou do vašeho pokoje." Výbor poezie českých autorů, kteří psali nebo píšou pro děti, jehož tématem jsou zvířátka je určena dětem již od dvou let.

 


 OBRÁZEK : stare_povesti_ceske.jpgJana Eislerová: Staré pověsti české

Staré české pověsti pro malé čtenáře!
Známé příběhy O Praotci Čechovi, Dívčí válce, Horymírovi a Šemíkovi či o Daliborovi, jsou převyprávěné tak, aby jim malé děti porozuměly a zaujala je historie českého národa. Příběhy jsou půvabně ilustrované.

 


 OBRÁZEK : dinosauri_s_lupou.jpgDinosauři s opravdovou lupou

Vydej se na pouť zpátky časem a potkej se tváří v tvář s dinosaury! Od gigantických příšer a neuvěřitelných rohatých a kostnatých tvoru až k neohroženým lovcům. V této fascinující knize s opravdovou lupou a spoustou odklápěcích okének najdeš mnoho zajímavého k prohlížení a objevování. Je totiž přímo nabitá zajímavými informacemi, které tě zabaví na dlouhé hodiny!

 


 OBRÁZEK : certi.jpgJiří Žáček: Čertovská pohádka

Záchrana prinzcezny přece stojí i za cestu do pekla! O tom, co všechno na své cestě zažil kašpárek s Honzou, vypráví pohádka Jiřího Žáčka. 
Poznáte, jaké je to v pekle a dozvíte se, co všechno čerti dovedou a zmůžou. Jestlipak kašpárek s Honzou princeznu nakonec z pekla dostanou?


 

OBRÁZEK : draka_je_lepsi.jpgMiloš Kratochvíl: Draka je lepší pozdravit aneb o etiketě

Základy slušného chování pro malé děti v krátkých pohádkách a verších.
Slušnému chování je potřeba se učit již od útlého věku. Aby ale děti neodradily suché poučky či odtažité kárání, rozhodli se autoři učit je etiketu prostřednictvím příběhů. Je v nich ukryto poselství o tom, že má člověk vždy slušně zdravit, prosit i děkovat, že si musí po sobě uklízet, neničit věci, dělit se s ostatními, že nemá být lhostejný ke svému okolí. Ke každému příběhu je připojen rádce pro rodiče, jak mají ratolesti dobrému chování učit, i tipy na to, jak vlastně takové dobré chování vypadá (například u stolu). A nakonec, aby se to všechno dobře pamatovalo, nechybí pěkná básnička.

 
 Školáci:
 
 
OBRÁZEK : prodana_nevesta.jpg

Jiřina Marková - Krystlíková:Prodaná nevěsta

Prodaná nevěsta je jedna z nejkrásnějších oper. V této knize se dozvíte, proč se nevěstě říká prodaná, co si má Mařenka rozmyslet....Po dějové části knihy následuje část naučná, kde se dočtete zajímavosti o Bedřichu Smetanovi a Karlu Sabinovi, historii této opery nebo založení Národního divadla.

 

 

 

 OBRÁZEK : denik_mp_9.jpgJeff Kinney: Deník malého poseroutky
Rodinný výlet by měla být veliká legrace… pokud samozřejmě nejste Heffleyovi. Cesta začala slibně, ale pak přišlo hned několik špatných odboček. Záchody na benzínce, vyšinutí racci, pomačkaný nárazník a prase na útěku – nic z toho úplně nesplňuje Gregovu představu o pěkně stráveném čase. Ale i ten sebehorší výlet se může proměnit v dobrodružství – a na tohle Heffleyovi fakt jen tak nezapomenou. Nenechte si ujít už deváté dobrodružství malého poseroutky!
Další, již 9. díl série, která je plná humoru a dobrodružství....

  
OBRÁZEK : maly_princ_a_vetrna_planeta.jpgMalý princ a Větrná planeta
Postava Malého prince od Antoina de Saint-Exupéryho inspirovala francouzské tvůrce k mnohadílnému televiznímu seriálu plnému akce a dobrodružství. Na jeho základě vznikla tato komiksová série. Malý princ a jeho věrná kamarádka Liška pronásledují vesmírem zlého Hada, který se snaží ničit jednu planetu po druhé. Našeptává obyvatelům planet zlé věci, a oni se pak sami postarají o zkázu svého světa. V prvním díle se dostáváme na Větrnou planetu pohlcovanou ledem, neboť někdo zde krade vítr nezbytný k vyrábění tepla a energie, a tudíž k přežití. Odhalí Malý princ, kdo je oním zlodějem, a podaří se mu Větrnou planetu zachránit? Na konci speciální bonus – Malý princ v podání slavného komiksového kreslíře Moebiuse.

 OBRÁZEK : maly_princ.jpgAntoine de Saint-Exupéry: Malý princ a planeta Ohnivého ptáka
Ve druhém dílu komiksové série se Malý princ s kamarádkou Liškou dostává na nehostinnou planetu sežehlou na popel. Tímto začíná velké dobrodružství. Kniha je doplněna krásnými ilustracemi.

 
OBRÁZEK : columbus.jpgThomas Brezina: Expedice Kolumbus
Miki a její bratr Tino narazí u lesního jezera na ohromné stopy. Když se k tomu přidají otřesy země a v lese se mihne podivné zvíře, oba okamžitě napadne: dinosuarus! Ale to přece není možné? Když se pak praještěr skutečně objeví, je to jasné. Co teď?
Musí dinosaura zachránit a přenést ho zpátky do jeho doby. Ještě, že je tady Kolumbus, jejich létající badatelská autoloď! Co je tam asi čeká? 
Připrav se i ty na vrušující cestu do pravěku! Expedice za dinosaury právě začíná!

OBRÁZEK : segry.jpgThomas Brezina: Ségry na mizině
Tinka a Lissi jsou v pěkné bryndě. Při čarodějné nehodě rozbily protivným sousedům všechny sklenice a ti teď po nich požadují rychlou náhradu škody. Jenže obě sestry dočasně přišly o kouzelné schopnosti a k tomu je vyšetřuje kontrolor z Klubu čarodějnic! Navíc nečekaně dorazila příšerná teta Naddi i s nudným strýcem a dělají všem ze života peklo. Jak v téhle situaci vylákat z táty vyšší kapesné? 
Vzhůru do akce! Klukům vstup zakázán!

OBRÁZEK : pompeje.jpgVeronika Válková: Pozdvižení v Pompejích
Kouzelný atlas tentokrát přenese Báru do Pompejí, kde ještě vládne doba otroctví. Zažijete spolu s ní napínavé dobrodružství plné záhad a nečekaných odhalení.

OBRÁZEK : mimonky.jpgRachel R. Russellová: Deník mimoňky
Nestačí, že Nikki J. Maxwellová má otce, který se živí hubením brouků. Ještě se kvůli tomu dostane do prestižní soukromé školy, kam moc nezapadá. Z pohledu její zapřisáhlé nepřítelkyně MacKenzie, dokonalé dívky, která má vše, co je třeba, je Nikki prostě „mimoňka“. A toto je její deník. Zachycující příhody každodenního života, například jak si chtěla z naslouchátka vyrobit luxusní hands-free, jak se snažila sbalit nejhezčího kluka a co zažívala se svými novými kamarádkami, Chloe a Zoey.
Doplněno výstižnými ilustracemi.